Konkurs Matematyczny Meridian

Pod koniec września rusza kolejna edycja konkursu organizowanego przez międzynarodową szkołę Meridian w Warszawie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Czekają atrakcyjne nagrody. Podstawowym celem konkursu jest odnajdywanie i nagradzanie młodych talentów matematycznych. „Wielu dzieciom w szkołach podstawowych i gimnazjach matematyka sprawia kłopoty i dlatego jej nie lubią. Zależy nam, aby uświadomić uczniom i nauczycielom, że ten przedmiot może być przyjemny i przystępny dla wszystkich. Ponadto dzięki konkursowi możemy poznać szczególnie utalentowanych uczniów i pomóc im w dalszym rozwoju" wyjaśnia Hakan Aras, matematyk uczący w szkole Meridian w Warszawie. Konkurs odbywa się corocznie na dwóch poziomach – podstawowym i gimnazjalnym. Dla uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej przeznaczony jest PITAGORASEK. Natomiast gimnazjaliści mogą spróbować swoich sił w TALESIE.

Konkurs, który organizuje szkoła Meridian, różni się od pozostałych. Udział w zmaganiach jest bezpłatny, podczas gdy organizatorzy pozostałych konkursów pobierają różnej wysokości opłaty od uczestników. KMM wyróżnia się również cennymi i atrakcyjnymi nagrodami. Najlepsi otrzymają netbooka, kamerę cyfrową, odtwarzacz MP4, odtwarzacz MP 3, telefon komórkowy, kalkulator matematyczny, kalkulator graficzny, oprogramowanie edukacyjne i zestaw szachowy. Co więcej, zwycięzcy konkursu, którzy zdecydują się na naukę w szkołach Meridian mogą liczyć na znacznie niższe czesne. Najlepsi mogą uczyć się za darmo.

Na początku października dyrektorzy szkół otrzymają karty zgłoszeniowe dla uczniów oraz informacje o konkursie. Zgłoszenia szkół do udziału w konkursie będą przyjmowane do 23 października. Pierwszy etap konkursu odbędzie się 17 listopada na terenie szkół biorących udział w konkursie. Drugi etap zostanie przeprowadzony w szkole Meridian 20 lutego 2010 roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij