Inauguracja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej – pokazy dla nauczycieli

W jego ramach, w dniach 15.09-24.09 w miastach objętych projektem odbędą się specjalne pokazy dla nauczycieli filmu pt.: "Dzieci Ireny Sendlerowej".

Dzieci Ireny Sendlerowej to niezwykły i poruszający dramat o zakazanej miłości, wierności ideałom oraz poświęceniu dla ratowaniu ludzkiego życia, rozgrywający się na tle tragicznych wydarzeń wojennych.

Film adresowany jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli humanistów, mających duży wpływ na kształtowanie postaw i wychowanie młodych ludzi. Historia nadzwyczajnej kobiety, która znalazła sposób na uratowanie przed zagładą 2500 dzieci, może być doskonałym pretekstem do poruszenia na lekcjach istotnych zagadnień związanych z tematem filmu, a także do omówienia roli kinematografii w kulturze i edukacji, nie tylko szkolnej.

Przed seansem przewidziany jest poczęstunek. Nauczyciele otrzymają równiez materiały dydaktyczne do filmu.

Więcej na stronie: www.edukacja.nowehoryzonty.pl