Stypendia – dla kogo? jak zdobyć?

Uczniowie i studenci mogą starać się o spore pieniądze, m.in. z Unii Europejskiej, budżetu państwa, uczelni i fundacji. Warto się pospieszy, bo niektóre terminy upływają już za kilka dni.

O stypendia mogą się starać uczniowie wszystkich typów szkół oraz studenci. W zależności od organu przyznającego pomoc należy spełniać różne kryteria: mieć trudną sytuację finansową, pochodzić ze wsi lub małego miasta, mieć wysoką średnią ocen, szczególne uzdolnienia lub osiągnięcia sportowe.

Stypendia przyznają: samorząd; fundacje; Unia Europejska; uczelnie; firmy i osoby prywatne.

Więcej informacji znajdziecie tutaj .