Stare podręczniki też dobre.

MEN zmienił decyzję w sprawie możliwości korzystania ze starych podręczników.

Do tej pory MEN kazał do pierwszych klas kupować podręczniki wyłącznie nowe, czyli droższe. Tłumaczono to faktem wprowadzenia od tego roku nowej podstawy programowej co pociągało za sobą konieczność weryfikacji wszystkich podręczników i opatrzeniem ich hasłem "dopuszczone od 2009 roku". Okazało się jednak, że w praktyce wiele pozycji otrzymało jedynie nową okładkę i … nową, wyższą cenę – treść pozostała ta sama lub dokonano jedynie kosmetycznych zmian. Chodzi tu przede wszystkim o książki do przedmiotów ścisłych, do nauki języków, a także o gramatykę do polskiego.

Oficjalnego komunikatu w tej sprawie na stronie MEN nie ma, ale z poprzednich zniknęły słowa: "wyłącznie nowe", a wiceminister edukacji Krystyna Szumilas powiedziała: – Jeżeli dopuszczony do użytku podręcznik jest identyczny ze starym albo bardzo podobny w treści, nie ma przeszkód, żeby uczniowie z niego korzystali.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij