Za kilka lat egzaminy będą wygladały inaczej.

MEN ujawnił swój projekt zmian, jakie czekają tych uczniów, którzy w tym roku pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.

MEN w swoich planach dąży do ujednolicenia formuły wszystkich trzech egzaminów, dla szóstoklasistów, gimnazjalistów i maturzystów.Uczeń ma być oceniany po każdym etapie swojej edukacji z tych samych przedmiotów.

Zgodnie z tą filozofią szóstoklasiści będą podobnie jak ich starsi koledzy i koleżanki zdawali egzamin z języka obcego.

Gimnazjaliści będą mieli swoją ustną prezentację z języka polskiego, z tym, że przygotowaną nie indywidualnie, ale w zespole, jako praca na dowolny temat z wybranej przez nich dziedziny.

Z kolei co do matury z języka polskiego, to w nowej formule nie będzie już dosyć powszechnie krytykowanej ustnej prezentacji wybranego przez ucznia tematu , ale tradycyjny egzamin ustny z tego przedmiotu, zdawany przed nauczycielami z danej szkoły.Prawdopodobnie egzamin ten będzie rejestrowany , tak jak to się dzieje w tej chwili podczas egzaminów na prawo jazdy.

Żródło Gazeta Wyborcza .Maur

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij