Raport CKE o wynikach sprawdzianu szóstoklasisty.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu szóstoklasisty. Średni wynik dla całego kraju to 22,64 pkt.

Tradycyjnie już najlepiej wypadły miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Najwięcej kłopotów sprawiły uczniom zadania polegające na pisaniu, rozumowaniu i wykorzystaniu wiedzy w praktyce.

Za cały sprawdzian można było uzyskać maksymalnie 40 punktów. Najwięcej za czytanie (uczniowie średnio uzyskali 7,62 punktu na 10 możliwych) oraz pisanie (tegoroczna średnia to 4,99 punktu na 10 możliwych). Najmniej – bo tylko 4 – za korzystanie z informacji – i ta część sprawdzianu poszła uczniom najsłabiej.

Najlepiej ze sprawdzianem poradzili sobie uczniowie z miast powyżej 100 tys. mieszkańców (średni wynik to 24,5 punktu), najsłabiej wypadli mieszkańcy wsi (21,6 punktu) i miast do 20 tys. mieszkańców (22,1 punktu).

Pełne opracowania wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego oraz matury zostaną przedstawione 27 sierpnia 2009 r.. Szczegółowe sprawozdania ze sprawdzianu w 2009 roku w poszczególnych regionach można znaleźć na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Więcej informacji na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej .

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij