CKE blokuje informacje o średnich wynikach egzaminów.

Dyrektor CKE Krzysztof Konarzewski zapowiedział, iż od tego roku nie będą już publikowane wyniki egzaminów zewnętrznych – sprawdzianu szóstoklasistów, testu gimnazjalnego i matur.

Powód – zdaniem szefa CKE wyniki te służyły do układania list rankingowych szkół, czemu władze oświatowe są przeciwne. Konarzewski uważa, że rodzice powinni zbierć informacje bezpośrednio u źródła, czyli u nauczycieli i dyrekcji danej szkoły.

MEN z koleii zapowiada wprowadzenie nowego narzędzia porównywania jakości kształcenia w szkołach czyli tzw. wskaźnika edukacyjnej wartości dodanej. pozwoliłby on ocenić realny przyrost wiedzy i umiejętności danego ucznia w okresie jego nauki.

Z tym, że urzędnicy ministerstwa wspominali o tym już kilka lat temu – bez rezultatów. Jak będzie tym razem?

(Maur)