Przedszkole filmowe u Wajdy

Jeżeli kręci cię kino, masz coś ciekawego do opowiedzenia i chciałbyś zrealizować swój pierwszy film – zgłoś się do Przedszkola Filmowego Andrzeja Wajdy.

Przedszkole Filmowe, stworzone przez Andrzeja Wajdę, to weekendowy kurs dla gimnazjalistów, licealistów i studentów, którzy pragną postawić pierwsze kroki na drodze edukacji filmowej. Zgodnie z głównym hasłem Szkoły Wajdy "od pomysłu do realizacji" – zajęcia mają charakter praktyczny – uczestnicy pracują nad swoimi projektami filmowymi. Najlepsze pomysły mają szanse na realizację.

Organizatorzy wymagają zaangażowania i poświęcenia, ruszania głową, samodyscypliny i pomysłowości, odwagi i otwartości 🙂

Kurs będzie trwać od kwietnia 2009 do stycznia 2010 roku (wydanie płyty DVD z filmami). Zajęcia będą się odbywać w Warszawie w trybie weekendowym, raz w miesiącu. Przewiduje się również dwie sesje wyjazdowe (jedna poświęcona obsłudze sprzętu) druga sesja montażowa (zmontowanie powstałych etiud). Między sesjami realizowane będą materiały do etiud oraz udzielane konsultacje. Filmy realizowane są w technice DV i HDV.

Sposób naboru

Na zgłoszenia (wypełnione ankiety) organizatorzy czekają do 15 kwietnia, ale proszą o przesłanie ankiet jak najwcześniej i sprawdzenie, czy do nas dotarły. Następnie odbędą się rozmowy kwalifikacyjne, o których zostaną poinformowane osoby, które przejdą pierwszy etap selekcji. Sesje odbywają się w trybie weekendowym, o noclegi można się „wystarać" u warszawskich uczestników Przedszkola. Osoby, które mają trudną sytuację materialną mogą uzyskać częściowe lub całkowite zwolnienie z opłat za udział w kursie. Koszt kursu to 1 500 zł.

Organizatorami Przedszkola Filmowego są: Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Fundacja Edukacji Filmowej Andrzeja Wajdy oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę".

Wykładowcami sprawującymi opiekę nad całością projektu będą reżyserzy z Zespołu Filmowego Paladino. Wykładowcami będą m.in. Andrzej Wajda, Marcel Łoziński, Wojciech Marczewski, Agnieszka Glińska, Maciej Drygas.

Tutaj możesz przeccać o wrażenich uczestników Przedszkola Filmowego z poprzednich lat.

Dodatkowe informacje: piotr.stasik@e.org.pl, paulina.capala@e.org.pl

www.e.org.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij