Ciekawe filmy

Internet pełen jest ciekawych stron z wszelkiego typu filmami edukacyjnymi. Zasobów youtube.com nie trzeba Wam zapewne polecać. Nam udało się znaleźć kilka stron z bogatą ofertą filmów – warto się z nimi zapoznać, bo mogą wam się przydać zarówno w przygotowaniach do egzaminów jak i w pracy nad prezentacją maturalną, esejem czy referatem.

1. Akademicka Telewizja Naukowa – W zasobach tej internetowej telewizji znajdziecie kilkaset filmów edukacyjnych, zrealizowanych w latach 2002-2008. Filmy pogrupowane są według dat emisji, dlatego warto skorzystać z wyszukiwarki w dziale archiwum lub zapoznać się z rankingiem oglądalności.
Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Są tu wykłady z fizyki, astrofizyki, energetyki jądrowej, biologi, matematyki, informatyki, polonistyki, filologii, etnografii, medycyny i psychologii. Koniecznie trzeba zapoznać się z cyklem: "Wykłady na Nowe Tysiąclecie", gdzie prelegentami m.in. są: prof. Bartoszewski, prof. Kołakowski, prof Węgleński, Adam Michnik, Anna Bikont.
(Uwaga! By odtworzyć film należy zainstalować darmowy program real player.)

2. Polish Film Network Kilkanaście filmów autorstwa Pani Krystyny Rudowskiej. Polecamy film w dziale Kids pt."Fizyka dżwięku muzycznego", o zależnościach między matematyką a komponowaniem muzyki.

3. Portal itvp.pl Portal z bogatym archiwum wyprodukowanych przez TVP filmów o różnorodnej tematyce.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij