Wyłoniono 50 finalistów Olimpiady Przedsiębiorczości

5 marca z prawie 20 tys. licealistów wyłoniono 50 najlepszych…

W zawodach okręgowych wzięło udział 1500 uczniów – wyłonionych wcześniej z prawie 20 000 uczniów ponad 1000 szkół z całej Polski. Spotkali się oni w 5 uczelniach ekonomicznych współorganizujących Olimpiadę. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy z zakresu zarządzania i ekonomii, psychologii i praktyki biznesowej, w drugim – po 50 najlepszych zawodników z każdego okręgu wzięło udział w pracach zespołowych nad zadaniami biznesowymi. Do zawodów centralnych zakwalifikowano 10 zawodników w każdym okręgu, łącznie 50 osób.

Na zwycięzców czekają indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce, stypendia naukowe na łączną kwotę 125 000 złotych oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe – mówi Marcin Dąbrowski z Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, organizującej zawody.

Celem olimpiady jest promocja przedsiębiorczości oraz rozbudzanie i wzmacnianie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych. Program obejmuje zagadnienia z pogranicza ekonomii, psychologii i praktyki biznesowej, hasłem przewodnim IV edycji olimpiady jest „Współczesne zarządzanie – koncepcje i metody". Olimpiada Przedsiębiorczości jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

Olimpiadę organizuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z pięcioma najlepszymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetami Ekonomicznymi w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu oraz Akademią Ekonomiczną w Katowicach, które przewidziały znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Ponadto najlepsi zawodnicy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: laptopy i sprzęt elektroniczny oraz stypendia naukowe: 25 rocznych stypendiów w wysokości 5000 złotych. Również nauczyciele i szkoły wyróżniających się uczestników zostaną uhonorowane przez organizatorów – przygotowano dla nich między innymi laptopy, pakiety książek oraz tablicę interaktywną.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach portalu Olimpiady Przedsiębiorczości: www.olimpiada.edu.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij