Kto zda maturę z matematyki?

Prawie połowa drugoklasistów z większości wielkopolskich ogólniaków może nie zdać za rok obowiązkowej matury z matematyki.

Prawie połowa (46 proc.) drugoklasistów w liceach ogólnokształcących z klas o profilach niematematycznych nie zdałaby dziś matury z matematyki. Zdobyli mniej niż 15 punktów na 50 możliwych. A to i tak nie są najgorsze wiadomości…

Bo tak jak się można było spodziewać, jeszcze gorzej jest w liceach profilowanych (dawne licea zawodowe). Próby z matematyki nie zdało tam aż 83 proc. uczniów. A w technikach – 76 proc.

Jedynym pocieszeniem wynikającym z poznańskiego testu jest to, że problemów z matematyką na maturze za rok nie powinni mieć uczniowie ogólniaków z rozszerzonym programem matematyki (najsłabszy wynik w tej grupie wynosił 25 pkt).

Źródło: "Gazeta Wyborcza"