Matura dwujęzyczna na razie po staremu.

Dotychczasowe zasady zdawania matury w obcych językach zostaną utrzymane przez cztery lata, aby uczniowie już uczący się w liceach lub przygotowujący się do pójścia do nich w przyszłym roku mogli zdać dwujęzyczne egzaminy tak, jak planowali. Takie decyzje zapadły podczas czwartkowego (16 października) spotkania minister edukacji narodowej Katarzyny Hall z dyrektorami szkół dwujęzycznych.

Podczas spotkania dyrektorzy mieli okazję przedstawić swoje uwagi dotyczące zmian w Rozporządzeniu w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. W czasie spotkania ustalono, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni rozpocznie pracę pięć grup roboczych z udziałem przedstawicieli dyrektorów szkół i MEN. Każda z nich zajmie się nauczaniem w innym języku. – Decyzja, która została podjęta, ma umożliwić rozmowy z dyrektorami, ze środowiskiem szkolnym, aby wypracować najlepsze rozwiązanie – mówił Krzysztof Stanowski.

Źródło: MEN

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij