Język obcy na egzaminie gimnazjalnym – test sprawności dla uczniów i CKE

W tym roku szkolnym gimnazjaliści po raz pierwszy będą zdawać egzamin nie tylko z bloku przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i humanistycznych, ale także z języka obcego. CKE nie podjęła jeszcze decyzji, czy wynik egzaminu z języka obcego ma mieć taką samą rangę podczas rekrutacji jak wyniki egzaminów z bloków przedmiotowych.

Wydaje się, że CKE obawia się możliwych wpadek przy organizacji po raz pierwszy egzaminu z języka obcego dla grupy ponad 400 tyś gimnazjalistów. Dlatego rozważa taką sytuację, aby z wyjątkiem uczniów zdających do klas dwujęzycznych, dla wszystkich innych był to rodzaj testu znajomości języka obcego na koniec nauki w gimnazjum. Dla szkół, nauczycieli oraz oczywiście egzaminatorów OKE byłby to również rok na sprawdzenie swoich możliwości organizacyjnych i procedur.

W tej chwili wiadomo na pewno tyle, że uczeń będzie mógł zdobyć na egzaminie językowym maksimum 50 pkt., a do 20 września gimnazjaliści muszą zadeklarować w szkole jaki język chcą zdawać.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij