Wyniki egzaminu gimnazjalnego w Warszawie – średnia 68 pkt.

W tym roku mimo emocji związanych z zadaniem 32 w części humanistycznej, średni wynik osiągnięty przez gimnazjalistów na egzaminie końcowym jest nawet lepszy niż w roku ubiegłym (64 pkt) i wynosi prawie 68 pkt na 100 możliwych.

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki gimnazjalistów. Lepiej poszła im część humanistyczna: średnio mieli w Warszawie 35,33 pkt na 50 możliwych. Z matematyczno-przyrodniczej – 32,63. W tym roku najlepiej wypadły gimnazja w Śródmieściu. Świetne wyniki mają też te z Ochoty, Żoliborza i Bielan. Ursynów, w zeszłym roku na pierwszym miejscu, jest dopiero piąty. Największy problem zdający mieli z zadaniem nr 32 z części humanistycznej. Trzeba było w nim napisać charakterystykę bohatera "Syzyfowe prace" lub "Kamienie na szaniec". W niektórych klasach tych lektur nie przerabiano. W takiej sytuacji jest w woj. mazowieckim jest 205 uczniów z sześciu szkół. Ministerstwo oszacowało, że 60 z nich może mieć problem, żeby dostać się do szkoły średniej. Część matematyczno-przyrodnicza najlepiej wypadła w Śródmieściu, najgorzej na Pradze-Płn.

Szczegółowe wyniki egzaminu gimnazjalnego poszczególnych szkół z całej Polski można poznać na stronie: http://wynikiegzaminow.pl/