Sprawdzian szóstoklasistów 2008 – podsumowanie.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła ogólny zarys osiągnięć uczniów szkół podstawowych. Według ekspertów CKE w tym roku wyniki sprawdzianu nie odbiegają od rezultatów z lat ubiegłych. Na tegorocznym sprawdzanie średni wynik w kraju wynosi 25,8 pkt, natomiast w Warszawie 29,2 pkt. na 40 możliwych.

Podobnie, jak w latach ubiegłych dziewczęta (26,7 pkt) osiągnęły lepsze wynik od chłopców (24,9). W co czwartej szkole uczniowie wypadli słabo – uzyskali niskie wyniki (średnio poniżej 20 pkt). Jak co roku uczniowie najlepiej poradzili sobie z czytaniem ze zrozumieniem.

Wyniki egzaminów pokazały tez, że uczniowie mają więcej problemów z zadaniami matematycznymi, niż z pytaniami z wiedzy humanistycznej. Najsłabiej jednak wypadło wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Minister edukacji Katarzyna Hall mówiła, że chce wzmocnić działanie tzw. nadzoru pedagogicznego, by szkoły analizując wyniki sprawdzianu wykorzystały je do poprawy swej pracy.

Więcej szczegółów dotyczących raportu na: http://www.cke.edu.pl/images/stories/Sprawozdanie_2008_1.pdf

Źródło: Gazeta Wyborcza

maur

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij