Marek Legutko już nie jest dyrektorem CKE.

Marek Legutko złożył dymisje w ostatni weekend po fali krytyki za liczne błędy i niejasności w testach zewnętrznych. Minister Krystyna Hall rezygnacje przyjęła. Dziś na stronie CKE Marek Legutko ma zamieścić uzasadnienie swojej decyzji.

Jeszcze w piątek na komisji edukacji Legutki bronili posłowie z PO, ale w sobotę „Dziennik” napisał, że PO będzie naciskać na jego odwołanie.

W MEN dyrektora żałują – Zasłużył się standaryzacją testów, on najlepiej zna się na egzaminach wewnętrznych – mówi anonimowo „Gazecie” jeden z urzędników.

Marek Legutko to matematyk, był m.in. szefem krakowskiej OKE. Na dyrektora CKE powołał go w marcu 2006 r. szef MEN Michał Seweryński (PiS). To Legutko był pomysłodawcą amnestii maturalnej (za rządów Romana Giertycha z LPR), którą uchylił Trybunał Konstytucyjny. P.o. dyrektora CKE będzie teraz jego zastępczyni do spraw egzaminów zawodowych Magda Magdziarz.

 

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Maur

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij