Klucz maturalny do wymiany.

W ubiegłym tygodniu "Dziennik" opublikował list otwarty grupy profesorów i naukowców w sprawie koniecznych zmian w systemie oceniania matur z języka polskiego. Zdaniem autorów listu tzw. klucz maturalny niszczy u młodych ludzi umiejętność samodzielnego myślenia. MEN przyznał, że pracuje nad nowym i przystającym do współczesności sposobem oceniania wiedzy i umiejętności maturzystów.

Pod listem podpisali się między innymi profesorowie – Marek Safjan, Magdalena Środa i Jerzy Bralczyk. CKE najpierw się broniła przed zarzutami. Jej dyrektor Marek Legutko w oficjalnym komunikacie na internetowej stronie komisji twierdził: "Modele odpowiedzi stanowiące narzędzie pracy egzaminatorów sprawdzających prace maturalne zawierają wiele różnych możliwości poprawnych odpowiedzi oraz niezwykle ważne stwierdzenie, że należy akceptować każda inną poprawną merytorycznie odpowiedź."

Ale potem na stronie internetowej MEN pojawił się komunikat: "Jest jasne, że krytykowany obecnie system oceniania prac pisemnych z języka polskiego wymaga doskonalenia. MEN wraz z CKE wsłuchując się w głosy uczonych, nauczycieli i publicystów, którym leży na sercu dobro polskiej edukacji, pracuje nad nowym i przystającym do współczesności sposobem oceniania wiedzy i umiejętności maturzystów"

 

Żródło "Gazeta Wyborcza"

Maur

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij