Był przeciek,czy nie było oto jest pytanie ?

Na jednym z portali wieczorem w poniedziałek 21 kwietnia a więc jeszcze przed oficjalną datą egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej pojawiły się wpisy dosyć wiernie informujące, co znajdzie się w teście egzaminacyjnym następnego dnia .

Wpis jednego z internautów brzmiał następujaco: " Dzisiaj udało mi się zobaczyć kawałek tekstu.No będa to czasy XII wieku i teksty Galla Anonima " Rzeczywiście na egzaminie były przez uczniów analizowane trzy teksty żródłowe w tym fragment z Kroniki Galla Anonima . Za poprawne odpowiedzi na pytania związane z tym tematem można było otrzymać 8 punktów (w sumie z całego testu 50 .

W drugim wpisie znajduje się jeszcze dodatkowa podpowiedż "Na teście mają być czasy Krzywoustego ,Galla Anonima ,oraz obraz Szermanowskiego. Wprawdzie nie ma i było malarza o tym nazwisku ale autor wpisu prawdopodobnie miał na myśli Szermentowskiego , bo to reprodukcję jego obraz "Stary żołnierz i dziecko " mieli w tym roku zinterpretować gimnazjaliści.

Marek Legutko dyrektor CKE poproszony o komentarz stwierdził , że system zabezpieczenia tajności egzaminów działa sprawnie ,a te wpisy to nic innego jak celny strzał w przedegzaminacyjnym totolotku a nie przeciek.

Zdający egzaminy mają jednak na ten temat swoje zdanie i jak zwykle wielu z nich na dzień przed egzaminem pilnie penetruje fora portali edukacyjnych i młodzieżowych z nadzieją , że tym razem a nuż się uda ?!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij