Próbny egzamin gimnazjalny zdawany on-line – po raz pierwszy w Polsce .

Ponad 5 tys. gimnazjalistów z 400 szkół pisało wczoraj próbny test z bloku matematyczno-przyrodniczego. Był to pierwszy w Polsce egzamin przeprowadzony on-line. Uczniowie nie używali tradycyjnych arkuszy. Wszystkie zadania rozwiązywali za pomocą komputera.

E-egzaminowi patronuje „Dziennik”, a organizuje Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Na razie CKE życzliwie przygląda się temu eksperymentowi i nie wyklucza w przyszłości ogólnopolskiego egzaminu w takiej właśnie formie.

Uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu dwóch godzin 39 multimedialnych zadań z matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Wszystkich odpowiedzi udzielali w formie elektronicznej, natomiast pomocnicze obliczenia mogli zapisywać na kartkach.

– Narzekali głównie na to, że nie mogli wrócić do zadań, które już rozwiązali. Nie mieli możliwości ich poprawienia czy sprawdzenia. – opowiada Jolanta Kowalewska, dyrektor Gimnazjum nr 26 w Łodzi.

Czy CKE planuje wprowadzenie powszechnego e-egzaminu? Jej przedstawiciele zapewniają, że pracują nad zmianami korzystnymi dla uczniów, jednak na razie żadnych deklaracji nie składają. Co roku do egzaminu gimnazjalnego przystępuje ponad 500 tys. uczniów. Jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej. W tym roku będzie on 22 i 23 kwietnia. Na wyniki tradycyjnego egzaminu uczniowie czekają kilka tygodni. Wyniki wczorajszego testu poznają już dzisiaj.

Źródło: Dziennik

Maur

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij