Próbna matura 2008

Jutro, 4 marca, rozpoczną się w liceach próbne matury. Mają potrwać trzy dni. Poważnym utrudnieniem dla szkół może być to, że OKE ze względów oszczędnościowych przesłały arkusze egzaminacyjne na płytach CD i szkoły same muszą przygotować je w wersji papierowej…

Mimo tego, że przygotowane przez OKE próbne egzaminy maturalne nie są obowiązkowe, większość szkół zdecydowała się je przeprowadzić. Niestety, może to być dla nich sporym obciążeniem finansowym, w wielu liceach za wydrukowanie testów i papier zapłacą sami uczniowie.

Na przeprowadzenie tegorocznej próbnej matury nie zdecydowało się wiele z tych szkół, które jeszcze w grudniu 2007 przeprowadziły próbny egzamin, korzystając z arkuszy przygotowanych przez wydawnictwo Operon. Wtedy szkoły nie musiały ponosić w związku z tym egzaminem dodatkowych kosztów.

Najprawdopodobniej OKE nie przekaże testów egzaminacyjnych z tegorocznej próbnej matury ani mediom, ani nie udostępni ich w Internecie. Chodzi o to, aby te materiały nauczyciele mogli wykorzystać na lekcjach, jeżeli szkoła nie przeprowadzi próbnego egzaminu.

źródło: Gazeta Wyborcza

Maur

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij