Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie.

Do 27 lutego trwają zapisy drużyn chętnych do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, organizowanej przez Telefonię Dialog i Politechnikę Wrocławską. Uczestniczyć mogą w niej uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą główną jest wyjazd do Doliny Krzemowej w Kalifornii.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters jest konkursem naukowym dla młodzieży szkolnej, organizowanym w kilku etapach (poprzez testy online oraz na żywo): etap szkolny, okręgowy, wojewódzki, a potem półfinały i finały ogólnopolskie. Olimpiada dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych. Młodzież biorąca udział w turnieju przy współpracy z nauczycielami rozwiązuje testy przygotowane przez ekspertów Politechniki.

Nagrodą główną w olimpiadzie jest wyjazd do USA – a dokładniej do Kalifornii, kolebki komputeryzacji i internetu (Los Angeles, San Francisco, Dolina Krzemowa). Na wycieczkę pojadą zdobywcy I miejsc wraz z nauczycielami oraz jedna wylosowana drużyna szczęśliwców (z tych biorących udział w finale). Wycieczka odbędzie się w lipcu 2008 roku, weźmie w niej udział ok. 20 osób.

Więcej na stronie www.dialnetmasters.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij