Karol Semik – nowy kurator oświaty na Mazowszu.

Komisja pod przewodnictwem Włodzimierza Paszyńskiego, wiceprezydenta Warszawy ds. edukacji wybrała Karola Semika na stanowisko kuratora mazowieckiego. Swoją pracę rozpocznie on po uzyskaniu akceptacji ze strony wojewody i Ministerstwa Edukacji.

Karol Semik ma 55 lat, pochodzi ze Śląska. Studiował w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, potem pracował w Hucie Ostrowiec i uczył w przyzakładowej szkole zawodowej. Przez 17 lat był dyrektorem VI LO im. Kochanowskiego w Radomiu. – Szkoła ma nie tylko edukować i wychowywać, ale także uczyć wiary w siebie i odwagi – zdradził swoje credo.

Poprzedni kurator Grzegorz Tyszko został odwołany przez wojewodę Jacka Kozłowskiego (PO) w połowie stycznia. Tłumaczył, że "stracił zaufanie co do neutralności politycznej tego stanowiska".

Źródło: GW

Maur