Olimpiada dla 15 tysięcy przedsiębiorczych

6 grudnia b.r. w ponad 800 szkołach ponadgimnazjalnych z całej Polski odbył się etap szkolny trzeciej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Do zawodów zgłosiło się ponad 15 tysięcy uczniów – co sytuuje Olimpiadę Przedsiębiorczości w ścisłej czołówce olimpiad przedmiotowych. Najlepszych 1500 zawodników wystartuje w marcu w etapie okręgowym, którego stawką będzie wejście do ścisłego finału (50 najlepszych uczniów rywalizujących o tytuł laureata, indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce oraz nagrody rzeczowe wartości ponad 100 tysięcy złotych).

Etap szkolny składał się z 50 pytań testowych – zadaniem uczniów był wybór najlepszej odpowiedzi spośród czterech podanych. W zestawie pytań wiele dotyczyło zagadnień psychologii biznesu – hasła przewodniego III edycji Olimpiady. Sam zaś charakter testu pozwolił na weryfikację wiedzy daleko wykraczającej poza minimum programowe. Dużo emocji wśród zawodników wywołały pytania dot. bieżących wydarzeń gospodarczych, dotyczących np. rynku NewConnect, zjawiska phishingu czy też transakcji zakupu udziałów w serwisie społecznościowym Facebook przez Microsoft.

Test wraz z kluczem dostępne są na stronie www.olimpiada.edu.pl. Tam też codziennie publikowane są komentarze eksperckie do poszczególnych pytań.