Odwiedź Dolinę Kreatywną w TVP

Dolina Kreatywna to nazwa programu stypendialnego a zarazem programu telewizyjnego, który działa od 2005 roku i jest adresowy do zdolnych, twórczych i młodych ludzi wieku 14-25 lat.

Każdy gość Doliny zainteresowany kulturą i sztuką może wysłać swoją pracę na konkurs w 10 dziedzinach – fotografia, literatura, multimedia, teatr, animacja kultury, taniec, sztuki plastyczne, film, muzyka, design.

Co miesiąc jury złożone z artystów i specjalistów z poszczególnych dziedzin ocenia nadesłane prace i prezentuje finalistów konkursu w programie „Dolina kreatywna czyli czego szuka młoda sztuka”, który jest emitowany w każdy piątek miesiąca (w co trzeci piątek miesiąca emisja głównego programu) w TVP2. W pozostałe dni tygodnia krótkie kilkuminutowe wejścia z prezentacją sylwetek laureatów konkursów. Na najlepszych czekają stypendia w wysokości 15 tysięcy złotych oraz propozycje pierwszych profesjonalnych wystaw i publikacji. Warto więc spróbować. Świat należy do odważnych.

W 2007 roku konkursy z dziedzin: fotografia, literatura i multimedia już zostały rozstrzygnięte. Harmonogram pozostałych konkursów Doliny Kreatywnej znajdziesz Tutaj

Więcej na stronie: http://ww6.tvp.pl/4807.dzialy

Strona Doliny zawiera nie tylko informacje konkursowe – znajdziecie na niej również garść najświeższych i najciekawszych informacji o wydarzeniach kulturalnych w całym kraju oraz o kulturze w TVP.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij