Konkurs z okazji 50-lecia Unii – „50 lat Razem w Różnorodności”

Konkurs organizowany jest z okazji 50-lecia Unii Europejskiej. Organizatorem konkursu jest European Schoolnet (międzynarodowe partnerstwo 28 ministerstw edukacji w Europie) w imieniu Muzeum Europy.

Tematyka konkursu to "50 lat razem w różnorodności". Zgłoszenie konkursowe powinno składać się z eseju oraz kompozycji wizualnej. Esej powinien zawierać odpowiedź na pytania: "Jakie są, Waszym zdaniem, największe wyzwania, z którymi zmierzy się Unia Europejska w ciągu następnych 50 lat? Jak UE może poradzić sobie z tymi wyzwaniami?" Kompozycja wizualna powinna koncentrować się wokół tematu "Europa w naszym codziennym życiu".

Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2007 r.

Z każdego z 27 państw UE zostanie wybrana zwycięska drużyna, która wyjedzie do Brukseli i odwiedzi Muzeum Europy, które organizuje konkurs wspólnie z European Schoolnet.

więcej na:

Mablu