Uniwersytet dzieci w Warszawie.

Czy będąc dzieckiem można już dostać indeks i uczestniczyć w wykładach wybitnych profesorów?

Oczywiście, że tak, o ile wcześniej mały żak zapisze się do Uniwersytetu Dzieci, który 17 listopada rozpoczął swoją działalność w Warszawie.

Inauguracyjny wykład “O tym co widać na niebie”, do grupy ok. 300 dzieci wygłosił prof. Stanisław Bajtlik. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Działań Twórczych “Paideia”wspierana przez Uniwersytet Warszawski,który udostępnił na ten cel salę audiowizualną starego BUW-u . Takie zajęcia są już z dużym powodzeniem prowadzone w Krakowie a teraz przyszedł czas na Warszawę.

Regularne wykłady rozpoczną się w styczniu i będą się odbywać w każdą sobotę rano. Tematy będą zróżnicowane, zarówno z obszaru matematyki, fizyki, astronomii, jak i kultury i sztuki. Wiadomo już, że jeden z pierwszych tematów styczniowego wykładu będzie dotyczył ornitologii.

Więcej szczegółów o tej ciekawej inicjatywie, można przeczytać na stronie:www.ud.edu.pl

Źródło: GW

MaUr