Próbna matura już 5 grudnia, ale z Operonem

W dniach 5-7 grudnia maturzyści w całej Polsce będą mogli pisać próbny egzamin maturalny przygotowany przez Gazetę Wyborczą i Wydawnictwo Pedagogiczne “Operon”. Z badań przeprowadzonych wśród dyrektorów szkół wynika, że marcowy termin próbnej matury, zaproponowany przez CKE, jest zbyt późny, gdyż utrudnia uczniom nadrobienie zaległości. CKE pozytywnie ustosunkowuje się do pomysłu, aby dyrektorzy na własną rękę wcześniej zorganizowali próbną maturę we własnej szkole. Marcowy sprawdzian przygotowany przez CKE byłby wówczas pewnego rodzaju „próbą generalną” przed maturą 2008.

Aby przystąpić do programu, należy czytelnie wypełnić „Kartę przystąpienia do próbnej matury” (do pobrania na stronie: http://www.probnamatura.pl/karta.php ) oraz przesłać na adres wydawnictwa (Wydawnictwo Pedagogiczne „Operon” Sp.z o.o., ul. Hutnicza 3, 81-21- Gdynia) Termin wysyłania zgłoszeń został przedłużony do 7 listopada.

Więcej na stronie: http://www.probnamatura.pl/

Źródło: GW

Mablu

 

 

 

 

Jeżeli pisałeś maturę próbną zorganizowaną przez wydawnictwo Operon i Gazetę Wyborczą sprawdź u nas jakie były odpowiedzi z j. polskiego i innych przedmiotów.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij