Wiesław Włodarski – Nauczyciel Roku 2007!

Wskazanie nauczycieli najlepszych z najlepszych, autorytetów w swoim środowisku, przewodników nie tylko w szkolnej nauce, ale także w życiu – to cel konkursu Nauczyciel Roku, którego szósta edycja właśnie się zakończyła. W dniu 10 października 2007 r. w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której Minister Edukacji Narodowej Ryszard Legutko wręczył główną nagrodę w Konkursie „Nauczyciela Roku 2007.”

Decyzją jury, którego pracom przewodniczył Pan prof. Stefan M. Kwiatkowski z Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, tytuł Nauczyciel Roku 2007 przyznano Panu Wiesławowi Włodarskiemu, matematykowi i dyrektorowi Liceum im. Ruy Barbadosy w Warszawie. Jury przyznało również dwa równorzędne wyróżnienia. Otrzymali je Pan Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku
Mazowieckim oraz Pani Agnieszka Górecka z Przedszkola Miejskiego nr 81 w Łodzi.
Z sukcesu Wiesława Włodarskiego cieszyli się jego uczniowie. Jakub Lewczuk, przewodniczący klasy IIk: – „On zmienił moje podejście do matematyki. Nie muszę tego przedmiotu wkuwać, po prostu uczę się i umiem. Pan Włodarski pasjonuje się też historią matematyki i opowiada nam różne ciekawe anegdoty. Np. o tym, że matematycy nie mogą dostać Nagrody Nobla, bo jakiś przedstawiciel tego grona odbił Noblowi dziewczynę i on postanowił w ten sposób ukarać matematyków. Pa n Włodarski, więc Nobla nie dostanie, ale cieszę się, że został Nauczycielem Roku 2007."
Ponadto jury przyznało trzy tytuły honorowe. Tytułem „Nadzieja Edukacji 2007” uhonorowano Panią Aleksandrę Martę Makowską, nauczycielkę języka polskiego z zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie. Panu Andrzejowi Bobkiewiczowi, nauczycielowi języka polskiego w szkole w Kirowgradzie na Ukrainie przyznano tytuł „Ambasador Polskiej szkoły”, zaś tytułem „Siłaczka XXI wieku” uhonorowano Panią Ewę Zabielną, nauczycielkę kształcenia zintegrowanego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku.

Do rywalizacji przystąpić mogli wszyscy nauczyciele przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Zgłoszenia mogli nadsyłać uczniowie, rodzice, dyrektorzy, przedstawiciele samorządów lokalnych, organizacji społecznych, nauczyciele. Przez pięć lat trwania konkursu nominację do tytułu Nauczyciela Roku otrzymało 65 osób. Organizatorami Konkursu "Nauczyciel Roku" są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz tygodnik "Głos Nauczycielski

Źródło: PAP

Mablu