Konkurs – „Warszawa Lalki Bolesława Prusa”

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy organizują ogólnopolski konkurs „Warszawa Lalki Bolesława Prusa". Uczestnicy mogą opisać, namalować, sfilmować jak i sfotografować swoją wizje Warszawy XIX w.

Konkurs ogłoszony został na konferencji prasowej, która odbyła się 28 września w czytelni Muzeum Literatury z udziałem: Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Wojciecha Bartelskiego oraz Dyrektora Muzeum Janusza Odrowąż-Pieniążka.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów, liceów i innych szkół ponadgimnazjalnych. Jego ideą jest opisanie, namalowane, pokazanie na fotografiach swojej wizji Warszawy czasów Lalki. Pracę należy składać w formie: praca literacka, prezentacja lub film(na płycie DVD), praca plastyczna. Nagrody zostaną przyznane w każdej z trzech dziedzin, w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych).

Konkurs rozpoczyna się 29 września 2007 roku. Prace można nadsyłać do 1 marca 2008 roku.

Burmistrz dzielnicy Warszawa-Śródmieście zapowiedział, że wkrótce wystartuje I etap budowy szlaku turystycznego. Trasa „Ścieżki literackiej Lalka” będzie prowadzić od Placu Zamkowego do Placu Unii Lubelskiej.

 

więcej na:http://www.srodmiescie.warszawa.pl/cms/prt/view/lalka-konferncja.html

 

Mablu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij