Jesteśmy potęgą w grach logicznych

W 21 edycji Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznyc h w Paryżu. Polacy zdobyli, aż 10 medali, w tym 4 złote i dodatkowo jeszcze jeden złoty poza konkursem głównym, w konkursie otwartym.

 

W finale który odbył sie w Paryżu, wzięło udział 236 zawodników, z całego świata. W ośmiu kategoriach wiekowych startowali zawodnicy, z których najmłodsi mieli po 9 lat, a najstarsi to zawodowcy (min. nauczyciele, inżynierowie i informatycy)

Polacy, którzy stanęli na podium i zajęli pierwsze miejsce to: Maciej Bartczak z Warszawy – kategoria 3 klasy Szkoły Podstawowej, Beniamin Stecuła z Bytomia – kategoria 4 klasy szkoły Podstawowej. Maciej Dułęba z Wrocławia – kategoria Gimnazjalistów.

"Nasza reprezentacja była bardzo silna, a 10 medali zdobytych rok temu stawiało nas w roli faworytów. W przyszłych edycjach powinniśmy być nadal bezkonkurencyjni chyba, że do konkursy włączy się taka potęga matematyczna jaką jest Rosja" – komentuje Przemysław Uznański, zdobywca pierwszego miejsca w kategorii studentów.

Więcej na stronie: http://grymat.im.pwr.wroc.pl/

 

Mablu

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij