Wyniki matury 2007 są już znane .

Maturzyści mogą od dzisiaj sprawdzać w swoich szkołach wyniki egzaminów maturalnych , które pisali miesiąc temu .Już miadomo , że egzaminów nie zdało 10 % uczniów.Tak naprawde ta grupa jest sporo większa , gdyż 15% zdajacych skorzystało z przepisów tzw. "amnestii maturalnej ministra Giertycha " .

W tym roku po raz ostatni obowiazują przepisy ,które pozwalają maturzyście nie zdać jednego z pięciu obowiązkowych przedmiotów maturalnych o ile średni wynik z wszystkich tych egzaminów stanowi przynajmiej 30 % mozliwych do zdobycia punktów . Za rok taka grupa uczniów nie otrzymałaby świadectwa dojrzałości .

Na maturze 2007 najczęściej zdawanymi przedmiotami były geografia (37%) i Wos (28%) a wśród języków obcych ,język angielski (79%).

Średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów dla tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych-jezyk polski 50% (poziom podstawowy) 62%(poziom rozszerzony), historia 52%(poziom podstawowy) ,46 % (poziom rozszerzony ) ,Wos 47% (p.podstawowy )53% (p.rozszerzony) ,biologia 49%(p. podstawowy) ,60 % (p. rozszerzony) geografia 40% (p. podstawowy) ,53 % (p.rozszerzony) ,matematyka 42% ( p. podstawowy )50 % ( p. rozszerzony) ,język angielski 50% ( p.podstawowy),62% ( p. rozszerzony) .

Warto zaznaczyć , że w tym roku OKE podały wyniki egzaminów maturalnych 2 tygodnie wcześniej niż w roku ubiegłym .