Wyniki egzaminów gimnazjalnych

CKE podała wyniki egzaminów, które 24 i 25 kwietnia 2007 roku pisali gimnazjaliści z całego kraju. Podobnie jak w ubiegłych latach lepiej poszło dzieciom z dużych miast niż ze wsi.

Egzamin składał się jak zwykle z dwóch części: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej, z każdej z nich można było zdobyć 50 punktów.

Lepiej poszła uczniom część humanistyczna, średnio zdobywali 31,48 pkt; od lat też lepsze wyniki osiągają tu dziewczynki (średnio 33,6 pkt). Z części matematyczno-przyrodniczej średnia wyniosła tylko 25,31 pkt, ale chłopcy zwykle byli tu nieco lepsi od dziewcząt (25,7 pkt).

Najlepsze wyniki osigają gimnazjaliści z dużych miast, a najwyższą średnią zdobyli w woj. mazowieckim (część humanistyczna 32,8 pkt, matematyczno-przyrodnicza 31 pkt). Z badań Pentora wynika, że im wyższe było wykształcenie rodziców oraz ich dochody tym dziecko osiągało lepszy wynik na egzaminie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij