Za 3 dni CKE poda wyniki egzaminu gimnazjalnego.

W czwartek 14 czerwca uczniowie poznają wyniki egzaminów gimnazjalnych. Dzięki temu dowiedzą się jakie mają szanse dostać się do wybranych przez siebie szkół. Jeśli sprawdzian poszedł im źle, będą mogli zmienić szkołę. W ubiegłym roku na taki krok zdecydowało się kilkanaście procent gimnazjalistów.

W przypadku zmiany szkoły pierwszego wyboru uczeń musi pójść z jednym z rodziców do dotychczasowej placówki i anulować złożone tam podanie. Następnie, w przypadku Warszawy, wprowadza nowe dane do systemu rejestracji kandydatów na stronie www.warszawa.edu.com.pl Musi też zanieść podanie do wybranej szkoły pierwszego wyboru. W przypadku zmiany innych szkół lub klas wystarczy wprowadzić korektę w systemie komputerowym.

Na razie w Warszawie najbardziej popularne są: LO im. Dąbrowskiego przy Świętokrzyskiej (1402 kandydatów na 210 miejsc), Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie przy Poznańskiej (1227 na 224) oraz LO im. Ruy Barbosa przy Burdzińskiego (1062 na 220). Najmniej popularne są zawodówki, licea profilowane i technika.

Źródło: "Rzeczpospolita" (MaUr)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij