Są już wyniki sprawdzianu szóstoklasistów.

Ogłoszone wczoraj wyniki sprawdzianu szóstoklasisty nie napawają optymizmem. Dyrektor CKE Marek Legutko zwraca uwagę, że aż 23,5 % spośród niemal pół miliona szóstoklasistów zdobyło mniej niż 20 pkt na 40 możliwych. Według egzaminatorów ci uczniowie są "zagrożeni niskimi osiągnięciami" również w dalszej nauce w gimnazjum.

Tradycyjnie słabiej wypadli chłopcy: uzyskali średnio o ponad 2 pkt mniej niż dziewczęta. Tak samo jak w poprzednich latach wyniki uczniów z miast, zwłaszcza dużych, różniły się istotnie od wyników dzieci ze szkół wiejskich. W pierwszej grupie 28,1 pkt, w drugiej 25,6 pkt.

Pełne statystyki wyników szóstoklasistów ze szkół całej Polski będą dostępne w internecie najwcześniej pod koniec czerwca na stronie www.egzaminy.scholaris.pl . Sprawozdanie ze sprawdzianu 2007 można już przeczytać na stronie www.cke.edu.pl .

Źródło: "Gazeta Wyborcza" (MaUr)