Za rok rewolucji maturalnej ciąg dalszy.

Minister Roman Giertych i rektorzy szkół wyższych dogadali się w kwestii kształtu egzaminu maturalnego w latach 2008-2010.

Najważniejsze ustalenia:

Tegoroczna matura jeszcze bez zmian za to w 2008 roku nie będzie już amnestii maturalnej. Jeżeli ktoś nie zda egzaminu z jednego przedmiotu będzie mógł poprawić swój wynik w sesji poprawkowej w sierpniu.

Poziom rozszerzony oprócz tematów trudniejszych będzie zawierał także tematy o skali trudności z poziomu podstawowego. Próg zdawalności na poziomie 30% zarówno dla poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Od maja 2009 roku zostaną wprowadzone jednolite arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów. Tematy i pytania w arkuszu będą ułożone od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Próg zdawalności będzie na poziomie dzisiejszego poziomu podstawowego.

Zmiana, której maturzyści obawiaja się najbardziej to obowiązkowy od 2010 roku egzamin z matematyki. Arkusz będzie jeden dla wszystkich zdających z pytaniami uszeregowanymi według stopnia trudności.

(MaUr)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij