W CODN znowu iskrzy.

Grupa 22 pracowmików Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli protestuje przeciwko obsadzie stanowiska vicedyrektora ośrodka przez Pawła Zanina, 27-letniego działacza Młodzieży Wszechpolskiej.

List otwarty w tej sprawie trafił do polskich i zagranicznych prestiżowych instytucji, takich jak: Rada Europy, Fundacja Helsińska Praw Człowieka i Fundacja Batorego.

Sygnotariusze listu zarzucają Zaninowie, że nie ma koniecznego na tym stanowisku doświadczenia w edukacji oraz że placówce pod jego rządami grozi ideologizacja. Ok kilku miesięcy w CODN źle się dzieje jeżeli chodzi o prowadzoną tam przez ministra Giertycha politykę kadrową. Pracownicy ośrodka szkolącego nauczycieli z całego kraju protestowali już kilkakrotnie, gdy miejsce poprzedniego dyrektora CODN Mirosława Sielatyckiego zajęła związana z LPR Teresa Łęcka, a jako jej doradca występował Tomasz Połetek, działacz Młodzieży Wszechpolskiej, oskarżony w mediach o używanie faszystowskich gestów w miejscu publicznym.

Na znak protestu odeszły z pracy dwie vicedyrektorki placówki: Marlena Fałkowska i Katarzyna Koszewska.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij