Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Srednich

Organizowany co roku przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej Konkurs Internetowy cieszy się bardzo dużą popularnością wśród licealistów. Obecna edycja jest już ósmą w historii Konkursu, a co roku zgłasza się od 8 do 11 tysięcy nowych uczestników.

Dwa początkowe etapy rozgrywają się wyłącznie w Internecie. Zadania konkursowe przesyłane są w formie pliku na adres elektroniczny uczestnika, który zaznacza właściwe warianty odpowiedzi na odpowiedniej stronie internetowej i natychmiast otrzymuje informacje o sumie uzyskanych przez siebie punktów. Etap trzeci polega na pisemnym rozwiązaniu otrzymanych zadań otwartych i nadesłaniu ozwiązań do Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.
Aby wziąć udział w konkursowych zmaganiach, każdy uczeń szkoły średniej powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: http://www.konkurs.mini.pw.edu.pl oraz pomyślnie przejść dwa internetowe oraz trzeci, pisemny etap konkursu. Do finału wejdzie 150 najlepszych osób, których rozwiązania z trzeciego etapu Konkursu dotrą do organizatorów nie później niż 10 kwietnia 2007 – ostateczna lista będzie ogłoszona 18 kwietnia 2007 na witrynie Konkursu – decyduje data otrzymania rozwiązań, a nie data stempla pocztowego. Finał zmagań odbędzie się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, dnia 21 kwietnia
2007, o godzinie 12.00.
Korzyści z wzięcia udziału w Konkursie są dwojakie. Można wygrać indeks na Wydziale
Matematyki i Nauk Informacyjnych – dla laureatów zarezerwowano 15 indeksów na
kierunku Matematyka i 5 indeksów na kierunku Informatyka. Również przy składaniu
dokumentów na inne wydziały PW laureaci i wyróżnieni otrzymują maksymalną ocenę, tzn. 100 punktów z matematyki (bez względu na to, czy zdawali maturę z matematyki czy też nie). Drugą korzyścią jest konieczność przerobienia kilkudziesięciu zadań przy okazji udzielania odpowiedzi. Owocuje to w oczywisty sposób lepszym przygotowaniem do matury lub egzaminu, nawet gdy uczestnik nie osiągnie w konkursie znaczących sukcesów. Poza tym dobre przygotowanie z matematyki, jako rozwijające zdolność logicznego myślenia, przydaje się na wszystkich studiach, a nie tylko na kierunkach ścisłych.
Na zwycięzców, oprócz indeksów Politechniki Warszawskiej, czekają kalkulatory graficzne Casio ClassPad 300 Plus oraz Algebra FX-2.0 Plus, a także trzy kalkulatory naukowe FX-991ES, studenckie kalkulatory naukowe z naturalnym zapisem i rozbudowanymi funkcjami obliczeniowymi.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij