Matura z religii

Minister Roman Giertych zapowiedział, że od 2010 roku religia na maturze znajdzie się na liście przedmiotów do wyboru.

Uzasadnia to tym, że ta zmiana ułatwi rekrutację uczelniom katolickim z wydziałami teologicznymi. Nie będzie bowiem wówczas potrzeby przeprowadzania dodatkowych egzaminów. Minister chce jednak pójść dalej i wprowadzić w życie takze swój stary pomysł, aby ocenę z religii wliczać do średniej ocen na świadectwie.

Propozycje ministra popiera jeden z najwyższych hierarchów kościoła katolickiego abp. StanisławWielgus, nominowany przez papieża Benedykta XVI na arcybiskupa Metropolii Warszawskiej.