Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl

Wszyscy uczniowie szkół średnich oraz najstarszych klas gimnazjum mogą wziąć udział w II edycji Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl, który w tym roku organizowany jest przez XL Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Warszawie.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy, trwający prawie 4 miesiące, polega na cotygodniowym rozwiązywaniu zadań w domu i udzielaniu odpowiedzi, po zalogowaniu, przez Internet na stronie www.matmix.pl. Na stronie www.matmix.pl/zadania.php będą ukazywały się zestawy zadań do rozwiązania w określonym terminie.
Do drugiego etapu, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w XL Liceum
Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Warszawie , zostaną zaproszeni najlepsi i
najwytrwalsi uczestnicy dwóch kategorii. W pierwszej kategorii biorą udział uczniowie 3 klas gimnazjum oraz pierwszych klas szkół średnich. Druga kategoria przeznaczona jest dla uczniów starszych klas szkół średnich. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, w poprzedniej edycji wzięło udział ponad 2500 uczniów z całej Polski.
Zwycięzcy konkursowych zmagań zostaną nagrodzeni m.in. kalkulatorami graficznymi,
używanymi na Międzynarodowej Maturze, Casio FX-9860G oraz kalkulatorami naukowymi z naturalnym zapisem Casio FX-82ES.

Dodatkowych informacji udziela:

Wiktor Sułkowski, On Board Public Relations Sp. z o. o., 01-141 Warszawa, ul. Wolska 88,
e-mail: wsulkowski@onboard.pl, tel. (22) 321 51 00, fax. (22) 321 51 01

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij