Na wyniki egzaminów w internecie trzeba jeszcze poczekać.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna właśnie podsumowała tegoroczny sprawdzian po podstawówce oraz egzamin gimnazjalny na mazowszu. Średnie wyniki tych egzaminów w poszczególnych szkołach bardzo interesują zwłaszcza tych rodziców, których czeka decyzja o wyborze podstawówki lub gimnazjum. W tym roku jednak OKE nie zamieści tych danych na swojej stronie, ale za jakiś czas na stronie krajowego rejestru wyników. Tam też szkola zostanie zaprezentowana nie tylko od strony osiągniętego przez jej uczniów wyniku, ale także oferty edukacyjnej i jej osiągnięć. Ma to zdaniem Janiny Grzegorek, kierownika wydziału sprawdzianów, egzaminów gimnazjalnych i matur OKE, zapobiec wyciaganiu przez rodziców zbyt pochopnych wniosków w ocenie szkoły, tylko na podstawie suchych danych podawanych w raporcie.

Źródło: MENiS  (MaUr)