Jeszcze nowsza matura Ministra Giertycha.

8 września Minister Roman Giertych podpisał rozporządzenie zmieniające reguły zdawania matury, które obowiązują raptem od dwóch lat.

Najważniejsze modyfikacje:
– Egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych można zdawać albo na poziomie podstawowym albo rozszerzonym.
– Wstępną decyzję należy podjąć do 30 września, a ostateczną do 20 grudnia.
– Do zaliczenia matury potrzeba 30% punktow możliwych do zdobycia na poziomie podstawowym. Jeżeli ktoś zdaje egzamin na poziomie rozszerzonym, to każdy zdobyty przez niego punkt przelicza się na 1,5 pkt. na poziomie podstawowym.
– Decyzja, która wywołała najwięcej kontrowersji – można zdać maturę i otrzymać świadectwo dojrzałości jezeli w sumie z wszystkich przedmiotów obowiązkowych otrzymamy 30% punktów, czyli możliwa jest sytuacja, że uczeń zdaje maturę mimo, iż z jednego przedmiotu nie osiągnął wymaganego minimum.
– Za 2 lata egzamin z matematyki bedzie obowiązkowy.
– Podczas egzaminu ustnego z jezyka polskiego lub jezyka obcego w komisji zasiądzie nie 3 a 2 nauczycieli, w tym jeden z innej szkoły. W komisji nie może znaleźć się także nauczyciel przygotowujący ucznia do egzaminu.

Źrodło: MENiS (MaUr)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij