Z „maturą Giertycha” tylko na prywatne uczelnie.

Rozporzadzenie o amnestii maturalnej nadal czeka na podpis ministra. Państwowe uczelnie jeszcze tylko do 8 września prowadzą dodatkowy nabór na studia dzienne (bezpłatne !!!) i zaoczne. Z myślą o maturzystach "z amnestii" przygotowały sporo miejsc na różnych kierunkach. Niestety ci właśnie uczniowie nie będą mogli skorzystać z tej oferty, ponieważ nie zdążą do tego terminu złożyć wymaganych dokumentów.
Jak to możliwe? Nawet jeżeli minister Giertych podpisze rozporządzenie na początku września, potrzeba jeszcze trzech tygodni: jednego na uprawomocnienie decyzji i dwóch na wydrukowanie świadectw maturalnych.
W rezultacie uczniowie z maturą podarowaną przez ministra będą mogli skorzystać jedynie z płatnych studiów na prywatnych uczelniach.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" (JoUr)