Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Stypendium ma formę jednorazowej nagrody pieniężnej (ostatnio 3 000 zł). Otrzymują je uczniowie szkół średnich za wybitne osiągnięcia naukowe w poprzednim roku szkolnym, takie jak: zwycięstwa w międzynarodowych olimpiadach i konkursach naukowych, więcej niż jedno podobne osiągnięcie na poziomie ogólnopolskim, ciekawe publikacje o charakterze twórczym lub badawczym, bardzo dobre wyniki uzyskiwane w indywidualnym toku studiów.

Decyzje o przyznaniu tego stypendium podejmuje Minister Edukacji na podstawie umotywowanych wniosków przekazanych przez komisje kuratoryjne.