Program stypendialny Fundacji im. Batorego

Głównym celem projektu "Równe szanse" jest pomoc w tworzeniu systemu finansowania stypendiów dla uczniów pragnących kontynuować naukę w szkole średniej.

Program odwołuje się do aktywności środowisk lokalnych, które najlepiej znają potrzeby i możliwości na swoim terenie, a przez to dają gwarancję, że zgromadzone fundusze nie zostaną zmarnowane, lecz trafią do tych, którzy pomocy naprawdę potrzebują. Uczestniczą w nim 34 organizacje pozarządowe z czternastu województw. Dzięki współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego przyznają one stypendia.

Każdy z programów stypendialnych działa w oparciu o własny regulamin tworzony przez specjalnie powołaną do tego komisję.

Stypendia wynoszą średnio od 100 do 250 zł miesięcznie i przeznaczane są na zakup podręczników i innych pomocy naukowych, opłacenie internatów, dodatkowe kursy, dojazdy do szkół, itp.

Więcej informacji o programie i organizacjach w nim uczestniczących – na internetowych stronach Fundacji Batorego.