Program stypendialny Agrafka

Zasadniczym celem programu stypendialnego "Agrafka" Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce jest wsparcie finansowe zdolnych uczniów liceów lub studentów pochodzących z małych miejscowości i z niezamożnych rodzin.

Wnioski o stypendium przyjmowane są na przełomie czerwca i lipca. Rozpatruje je Komisja Stypendialna, która co roku ustala wysokość stypendium W roku 2002 wynosiło ono 200 zł. Nominacje potencjalnych stypendystów Agrafki przesyłają przedstawiciele lokalnych organizacji filantropijnych, którzy szukają kandydatów do stypendium w swoich środowiskach lokalnych.

Stypendium może być przyznawane na maksymalny okres czterech lat, z tym, że po każdym roku szkolnym stypendysta musi przedstawić swoje osiągnięcia w poprzednim roku i dowód kontynuacji nauki.

Więcej informacji o programie – na internetowych stronach Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.