Leonardo da Vinci

ProgramLeonardo da Vincijest programem stworzonym przez Komisję Europejską w 1994 roku w celu wdrażania polityki Wspólnoty Europejskiej w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego poprzez promowanie "Europy wiedzy" oraz wspieranie polityki kształcenia ustawicznego. Obecnie trwa druga faza programu przewidziana na lata 2000 – 2006.

Głównym założeniem programu jest propagowanie działań, które koncentrują się na poprawie jakości systemów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz dostosowaniu systemu edukacji do potrzeb rynku pracy. Program stwarza ramy dla współpracy międzynarodowej w zakresie podnoszenia jakości, stymulowania innowacyjności oraz promowania wymiaru europejskiego w systemach kształcenia i szkolenia zawodowego.

Program jest zarządzany na poziomie Unii Europejskiej przez Komisję Europejską, na poziomie krajowym przez Krajowe Agencje Programu utworzone w każdym z państw uczestniczących. W programie można brać udział zgłaszając się na konkursy projektów, które są ogłaszane corocznie przez Komisję Europejską oraz Krajowe Agencje Programu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij