Trudno dotrzeć do wyników matur w szkołach warszawskich.

Jak podaje Gazeta Wyborcza i Rzeczpospolita OKE w Warszawie nie chce udostępnić raportu o wynikach nowej matury, bo nie chce brać na siebie odpowiedzialności za tworzenie na jego podstawie rankingów szkół warszawskich.
Na podstawie nieoficjalnych danych GW podaje szkoły, których uczniowie najlepiej sobie poradzili z poszczególnych przedmiotów.
Język polski: LO Niepubliczne nr 72, XIV LO im. Staszica, XIX LO im. Powstańców Warszawy, Prywatne ¯eńskie LO im. C. Plater-Zyberkówny, IX LO im. K. Hoffmanowej.
Jezyk angielski: LXVII LO przy Wydz. Pedagogicznym UW, XXXIII LO im. Kopernika, II LO im. S. Batorego, XVII LO im. A. Frycza Modrzewskiego, XIV LO im. Staszica

Matematyka: XIV LO im. S. Staszica, LXVII LO przy Wydz. Pedagogicznym UW, II LO im. S. Batorego, V LO im. ks. J. Poniatowskiego, XXVIII LO im. J. Kochanowskiego.