Wybierz szkolę odpowiednią dla siebie!

Warszawskie szkoły ponadpodstawowe w roku szkolnym 2021/2022 przygotowały ok.  21 tys. miejsc. Najwięcej, bo aż 13 803, przygotowały licea ogólnokształcące, technika – 5968, a  branżowe szkoły I stopnia – 1198 miejsc.

Kandydaci będą mogli złożyć wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej  po zalogowaniu się na stronie: https://warszawa.edu.com.pl.

Ósmoklasiści ze szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę zalogują się loginami i hasłami, które otrzymają w swojej szkole podstawowej. Uczniowie z innych szkół i miejscowości będą musieli samodzielnie założyć konto.

Wydrukowany i podpisany wniosek kandydat będzie składał w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów. Można będzie to zrobić osobiście, przesłać skany mailem na adres podany na stronie internetowej szkoły lub złożyć bezpośrednio w systemie elektronicznego naboru.

Wybierz szkołę dla siebie

26 i 27 marca 2021 r. warszawskie licea, technika i szkoły branżowe I stopnia przedstawią swoją ofertę ósmoklasistom i ich rodzicom podczas prezentacji online „Wybierz szkołę dla siebie” przygotowanych przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy we współpracy z Fundacją Perspektywy. Będzie można poznać szkołę i porozmawiać na czacie z jej przedstawicielami.

Młodzi ludzie poznają również zasady rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I st. na rok szkolny 2021/2022. Natomiast warszawscy doradcy zawodowi będą udzielać porad dotyczących wyboru ścieżki edukacyjnej. Dodatkowo, Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawi zasady egzaminu ósmoklasisty i przedmiotów egzaminacyjnych.

źródło: edukacja.warszawa.pl