Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2016 r.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego, który uczniowie III klas gimnazjów pisali w kwietniu. Za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 69 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 49 proc.

Historia i wiedza o społeczeństwie to średnio 56 proc. punktów, a przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka i geografia) – 51 proc. punktów.

Gimnazjaliści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Przeprowadzany był on na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 64 proc. punktów, z niemieckiego – 57 proc., z rosyjskiego – 61 proc., z francuskiego – 75 proc., z hiszpańskiego – 71 proc., z włoskiego – 67 proc.

Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 45 proc. punktów, z niemieckiego – 44 proc., z rosyjskiego – 44 proc., z francuskiego – 84 proc., z hiszpańskiego – 71 proc., z włoskiego – 78 proc.

Dla porównania średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 62 proc., z matematyki – 48 proc., z historii i wos – 64 proc., z przedmiotów przyrodniczych – 50 proc., z angielskiego: na poziomie podstawowym – 67 proc., na rozszerzonym – 48 proc.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij