XIX Festiwal Korczak 2015

Już za chwilę rozpocznie się największy tej jesieni teatralny festiwal dla dzieci i młodzieży – spotkajmy się na XIX Festiwalu KORCZAK 2015

W najbliższą sobotę – 3 października rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci
i Młodzieży KORCZAK 2015. Przez dwa tygodnie w ramach Festiwalu odbędzie się aż kilkadziesiąt spektakli teatralnych, liczne warsztaty i prawie dwieście różnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży, w tym Strefa Dziecka.

Od 3 do 14 października odbędzie się w warszawskich teatrach XIX Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2015, w ramach którego obejrzeć będzie można spektakle polskie i zagraniczne. W tym roku wyjątkowo wiele spektakli i wydarzeń teatralnych skierowano do młodzieży. „Festiwal KORCZAK w tym roku to aż dwa tygodnie ciekawych wydarzeń teatralnych, które rozpoczną się 3 października w Teatrze Powszechnym, gdzie mieści cię Centrum Festiwalowe. Po oficjalnym przywitaniu naszych małych, młodych i dorosłych Gości zaprezentowany zostanie spektakl: Król Maciuś I, Teatru Figur z Krakowa. Festiwal KORCZAK to zawsze dobra okazja, żeby przeżyć ciekawą przygodę, rozbudzić zmysły, poznać przedziwny i tajemniczy świat teatru. Zapraszamy zatem wszystkich do udziału w tym niecodziennym spotkaniu” – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu KORCZAK. Tradycyjnie w ramach Festiwalu prezentowane są najlepsze, wybrane przez Radę Artystyczna produkcje teatralne z Polski i ze Świata. Brak znajomości obcego języka nie będzie i w tym roku problemem – spektakle bowiem przygotowane są bez bariery językowej. Aktorzy operują światłem, muzyką, scenografią oraz innymi elementami spektaklu w taki sposób, aby dotrzeć do każdego widza, nawet tego najmłodszego, bez potrzeby znajomości obcych języków. Spektakle oceniane będą przez Jury składające się z ekspertów i znawców teatru dla młodego widza oraz Jurorów Juniorów.

„Słoneczniki” – spotkanie z Doktorem Korczakiem…
Co roku w trakcie Festiwalu dzieci i dorośli, przedszkola i szkoły spotykają się podczas tzw.: „Słoneczników” w Centrum Warszawy. To wyjątkowe – symboliczne spotkanie z Januszem Korczakiem i pamiątkowe uczczenie pamięci Dobrego Doktora, patrona wydarzenia. W piątek 9 października o godz. 12.30 dzieci pójdą w barwnym pochodzie, który wyruszy spod Teatru Lalka (gdzie kiedyś znajdował się Dom Sierot), w stronę pomnika Doktora. Aby tam pozostawić wiele kwiatów ku pamięci Janusza Korczaka.

Goście tegorocznej edycji Festiwalu KORCZAK
Do tegorocznej, XIX edycji Festiwalu KORCZAK zaproszono Teatry z: Krakowa – Teatr Figur; Lublina – Centrum Kultury w Lublinie/neTTheatre – Teatr w Sieci Powiązań; Wrocławia – Wrocławski Teatr Lalek; Bydgoszczy – Teatr Polski; Gniezna – Teatr im. Aleksandra Fredry; Supraśla – Teatr Lalki i Ludzie; Poznania – Teatr AtoFri i Teatr Animacji oraz z Warszawy: Teatr Powszechny, Teatr Lalka, Teatr Baj, Teatr 6.piętro, Teatr Muzyczny Roma, Teatr Rampa, Teatr Studio. Zagraniczne produkcje wybrano z: Rosji/Włoch, Izraela, Rumuni oraz Hiszpanii. W tym roku Centrum Festiwalowe zorganizowane będzie w Teatrze Powszechnym, w którym odbędzie się większość tegorocznych wydarzeń oraz powstanie kreatywna Strefa Dziecka.

Teatr + / Warsztaty dla młodzieży poszukujące m.in. umiejętności teatralnych i wokalnych
Festiwal Teatralny KORCZAK to liczne wydarzenia okołoteatralne w tym: warsztaty, happeningi, instalacje, spotkania z aktorami czy zjawiska teatralne, które pozwalają przybliżyć magiczny świat teatru. Ważnym wydarzeniem tegorocznego Festiwalu będą warsztaty w ramach Platformy Edukacji Teatralnej: „Mam wpływ, tworzę, zmieniam”. Młodzież oraz dorośli pod okiem ekspertów będą uczestniczyć w zajęciach: Audiodeskrypcja – poznanie świata osób niewidomych; Mam głos – poznanie technik nauki śpiewu i ruchu scenicznego; Tabu – warsztaty dramy dla licealistów; (HI)STORY LAB – nastolatkowie odkrywać będą historie z przeszłości, aby stworzyć sceniczną prezentację; Pantomima i teatr fizyczny – unikatowe warsztaty Ruti Tamir z Izraela – uczące ekspresji całego ciała w połączeniu z emocjami, Szukamy polskiego Szekspira – warsztaty młodych dramaturgów z Polski.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij